گل شب بو


شب بو گیاهی عمومی در گیاهان باغچه ای بوده در انواع مختلف رنگ ها دیده می شود . 

گیاهان بسیاری از این گونه عطر بسیار قوی داشته و فضا را معطر می کنند و برای تزئیـن حاشیه ها، گلدان و یا به صورت دستـه گل مورد استفاده قرار می گیرد .


این گیاه گلدانی به دلیل مقاومت بالا در مقابل سرما یکی از بهترین گزینه ها برای فصل زمستان و بهار بوده و گلهای بریدنی خوبی تولید می کند . 


شرایط محیط رشد : 


نیاز به خاک نسبتاً حاصلخیز و مرطوب با زهکشی کامل که خنثی تا کمی قلیایی باشد دارد. از نظر تغذیه شب بو به کمبود پتاسیم حساس می باشد .

 شب بو باید در محل آفتابگیر کشت گردد و نیاز به هوای خنک دارد . 

در نقاط سرد شب بوی معمولی را در بهار نشاء می کنند که در این حالت اواخر بهار گل می دهد . اغلب، نشاء آن را در گلدان کشت می کنند و در طی زمستان در گلخانه سرد در دمای ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد برای آن فراهم می کنند که اسفند ماه گلدانها را در بیرون قرار می دهند .


خواص درمانی و کاربردهای صنعتی : 


دانه های شب بو داروی مقوی غرایز جنسی، ادرار آور، خلط آور، محرک، اشتها آور و مقوی می باشد و در درمان سرطان استفاده می شود و زمانی که با انگور مخلوط می گردد آن را به عنوان پادزهر نیش سمی استفاده می شود . 

معمولاً انواع كم پَر براي كاشت در حاشيه‌ها و انواع پُر پَر براي كاشت گلداني و گل بريده كاربرد دارند . 

اصولاً كاشت توده‌ای گلها بهتر است بصورت تک رنگ صورت گيرد و اگر تركيب رنگها مورد نظر بود با ايجاد نوارهاي رنگين مي‌توان يک هماهنگي و هارمونی مناسب بوجود آورد .


آفات و نحوه مبارزه با آن : 


شب بوها بيش از ساير گلها در معرض حمله شته قرار مي‌گيرد، اين آفت با مكيدن شيره گياه باعث ضعيف شدن بوته و خراب شدن برگهای آن می شود . 


کاشت بذر گل شب بو :


بذر گل شب بو را در عمق ۳ سانتیمتری خاک بکارید. 

بهتر است فاصله بین بذرها بین ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر باشد. 


معمولا بذر شب بو را از اواسط تا اواخر بهار و یا اواخر مرداد ماه تا اوایل شهریور در هوای آزاد می کارند و پس از آنکه بوته ها چند برگی شد، بوته‌ های کم پَر را جدا می کنند .


زمانی که بوته‌های شب بو حدود ۳ تا ۵ سانتیمتر رشد کردند باید آنها را به گلدانهای مناسب انتقال داد .


گلدان های شب بو را در محل سایه ولی پرنور قرار دهید و در هفته سه تا چهار بار آبیاری نمایید .

مشخصات کالا
تعداد بذر در هر بسته ۱۰۰ عدد
نام علمی MATTHIOLA INCANA
تهیه و بسته بندی گسترش بذر مهر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

بذر شب بو پابلند الوان

  • کد محصول: C-023
  • موجودی: 2
بذر شب بو پابلند الوان
  • 6,000تومان


تعداد بازدید: 14996

برچسب ها: فروش بذر گل شب بو, بذر گل شب بو, شرایط محیط رشد شب بو, خواص درمانی شب بو, کاربرد صنعنی شب بو, آفات شب بو, کاشت بذر گل شب بو, بذر شب بو معمولی, MATTHIOLA INCANA,