راهنما :

ابتدا بذرها را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت داخل یک کاسه آب ولرم قرار دهید تا خیس بخورد ( این کار برای تسریع در جوانه زنی صورت میگیرد ) 

روش اول : بذر ها را داخل دستمال کاغذی نمناک قرار داده، دستمال کاغذی نمناک حاوی بذر را داخل کیسه فریزر و یا پلاستیک زیپ کیپ گذاشته  و در جایی گرم قرار دهید.

هفته ای ۱ بار کیسه پلاستیک رو مقابل نور گرفته و وضعیت بذر ها و رطوبت دستمال کاغذی را برسی کنید‌.

بذرها پس از مدت تقریبی ۳ هفته جوانه خواهند زد.

پس از مشاهده جوانه که همان ریشه گیاه است، آن را از داخل کیسه پلاستیک خارج و داخل یک گلدان بکارید و آبیاری انجام دهید.


روش دوم : بذر های خیس خورده را در یک بستر مرطوب مثل پیت ماس کاشته، روی بستر را یک سلفون شفاش کشیده و روی سلفون را با سوزن چند سوراخ ریز بزنید و در جایی گرم قرار دهید و منتظر باشید تا بعد از گذشت مدت ۳ هفته تا ۱ ماه جوانه بذر را مشاهده کنید .


نیازها : 

نور

این نخل، مانند سایر نخل ها به مکان های روشن با نور مستقیم آفتاب نیاز دارد البته می تواند در برخی از مواقع سال، مناطق نیمه سایه را هم تحمل کند.


آبیاری

این گیاه، نیاز به آبیاری مرتب و البته نه چندان زیاد دارد و با توجه به دمایی محیط، به خصوص در مناطق گرمسیری، نباید اجازه داد که خاک خیلی خشک شود.

دما

از ۵- تا ۲۲ درجه سانتيگراد

تغذیه

برای نخل بادبزنی کوددهی یکبار در سال کافیست. البته بهتر است این تغذیه در اواخر تابستان و اوایل پاییز و با کود حاوی پتاس باشد.

تکثیر

راحت ترین راه تکثیر این گیاه، استفاده از پاجوش هایی است که در قسمت پایین گیاه تولید می شود و روش دیگر کاشت بذر می باشد .

مشخصات کالا
تعداد بذر در هر بسته ۳۰ عدد
نوع بذر داخلی
نام انگلیسی Fan palm
تست جوانه زنی شخصاً انجام شده
نیاز به سرمادهی ندارد

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

بذر نخل بادبزنی

  • کد محصول: CN-0102
  • موجودی: 19
بذر نخل بادبزنی
  • 15,000تومان


تعداد بازدید: 2229

برچسب ها: بذر نخل بادبزنی، فروش بذر نخل بادبزنی، خرید بذر نخل بادبزنی، بذر پالم بادبزنی، Fan palm، تکثیر نخل بادبزنی، نیازهای نخل بادبزنی، آبیاری پالم بادبزنی،